ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ
           ΣΑΒΒΑΤΟ  27-8-2011
   ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Μανδραϊκός επιβλήθηκε εκτός έδρας με 2-0 της Κορίνθου
ο ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ κατα διαστήματα εδειξε πιο ομάδα μέσα στο γήπεδο και το σκόρ θα ηταν
μεγαλύτερο αν ήταν πιο εύστοχος στην τελική προσπάθεια.
Στο 25’ μετά από εκτέλεση φαουλ του Παπουτσή ο Παπαναγιώτου στην επαναφορά έκανε
το 0 - 1.

Στο 37΄η ομάδα της Μάνδρας ζήτησε πέναλτi σε ανατροπή του Μαρκάκη από τον Σπυρόπουλο. Στις αρχές του 2ου ημιχρόνου μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας ανάμεσα στον Κάτσο και στον Μαρκάκη το σουτ του τελευταίου πέρασε λίγο άουτ.
Στο 58΄μετά από ωραίο γύρισμα του Δήμου στην περιοχή ο Μαρκάκης μπερδεύτηκε με τους αμυντικούς και η ευκαιρία πέρασε ανεκμετάλλευτη.
Στο 69΄ δυνατό φάουλ του Παπουτσή από 40 μέτρα έγλυψε το οριζόντιο δοκάρι. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Δήμος με ωραίο γυριστό ψαλίδι διαμόρφωσε το τελικό σκορ 0-2
2ο ΓΚΟΛ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΥ

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ : Τζουραμάνης, Παπουτσής, Χέλης, Παπαναγιώτου, Κάτσος, Γεωργιάδης, Πετρώφ, Μαρκάκης, Τουρνάς, Φώσκολος, Κωνσταντινίδης.
Αγωνίστηκαν ακόμη Ζουραβλιώφ, Αλημπάς, Δήμος, Ραπτόπουλος, Χειμωνίδης,Παπαδοπουλος,Πλαβουκος.