Πρωτάθλημα Γ΄Εθνικής

ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΕΡΕΠΑ ΣΤΟ 90΄
0 - 1
0 ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΣΤΑ ΖΩΝΙΑΝΑ

Ο Ερμής ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση κυριαρχώντας στον αγωνιστικό χώρο, τουλάχιστον για το πρώτο ημίωρο όμως ο Μανδραϊκος  αξιοποίησε αρκετά τις αντεπιθέσεις του και φάνηκε απειλητικος. Εν τέλει, ελάχιστα πριν την εκπνοή ένα μακρινό φάουλ του Σερέπα νίκησε τον Μήτρου για το τέρμα το οποίο και έκρινε τον νικητή.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
5' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοζανίδη, θα μπλοκάρει ο Καράδαης
7' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για το Μανδραϊκό κόντρα στη ροή: ο Μπιλίτσης θα βγει πρόσωπο με τον Μήτρου που θα αποκρούσει με τα πόδια το πλασέ σε κόρνερ
9' Ο Πλουσής δοκίμασε ένα σουτ αρκετά εκτός περιοχής, το οποίο έστειλε τη μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Καράδαη.
16' O Eρμής έχει την κατοχή της μπάλας και περιορίζει τον αντίπαλό του σε ρόλο παθητικό. Παρ' όλα αυτά, δυσκολεύεται να διασπάσει την άμυνα του Μανδραϊκού
26' Πολύ καλό σουτ του Αριστεινίδη στο ύψος της μεγάλης περιοχής. Ο Καράβαης με τα ακροδάχτυλα θα διώξει σε κόρνερ
34' Σουτ του Πλουσή από το ύψος της μεγάλης περιοχής, θα στείλει τη μπάλα επικίνδυνα άουτ.
37' Ο Μανδραϊκός ανεβάζει σταδιακά την απόδοσή του και προσπαθεί να ισορροπήσει
45' Κόρνερ που εκτέλεσε ο Κοζανίδης, κεφαλιά από τον Κάβαλο και η άμυνα πάνω στη γραμμή θα απομακρύνει στην καλύτερη φάση του πρώτου μέρους.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ
46' Δίχως αλλαγές επιστρέφουν οι δυο αντίπαλοι στον αγωνιστικό χώρο
50' Πολύ δυνατά και με ιδιαίτερη πίεση μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στο παιγνίδι και έχουν ισορροπήσει
57' Βγαίνει ο Πιλίτσης και στη θέση του ο Ζουραβλίοφ
59' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Κοζανίδη, θα μπλοκάρει ο Καράβαης
69' Κίτρινη κάρτα στο Ζουραβλίοφ
70' Κίτρινη κάρτα και στον Αριστεινίδη
72' Αλλαγή με τον Ρουμπάκη να αφήνει τη θέση του στον Σφακιωτάκη
84' Πολύ καλή στιγμή με κεφαλιά του Κάβαλου να περνά κόρνερ. Πιέζουν οι γηπεδούχοι.
85' Ο Κοζορώνης στη θέση του Σταυρακάκη
90' ΓΚΟΛ Απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σερέπα, η μπάλα πέρασε από τα χέρια του Μήτρου και το 0-1 είναι γεγονός
90'+1 Αλλαγή με τον Καϊμακαμούδη να αποχωρεί από το παιγνίδι
ΛΗΞΗ και τελικό σκορ 0-1
Διαιτητής ο  κ.Μπινιχάκης (με βοηθούς τους Πάγκαλο και Παπαδοπετράκη)
                                                                      Συνθέσεις:
Eρμής Ζωνιανών: Μήτρου, Ρουμπάκης (72' Σφακιωτάκης), Κάββαλος Στ., Κανδυλάκης, Μπριλάκης, Αριστεινίδης Γ., Μπερκης, Σταυρακακης (85' Κοζορώνης), Πλουσής, Κοζανίδης, Γκούκας
Μανδραϊκός: Καράδαης, Χουστουλάκης, Σιακαβάρας, Βασιλείου, Κολτσίδας, Μεσήνι, Μπιλίτσης (57' Ζουραβλίοφ), Αγκόλι, Καϊμακαμούδης (92' Λιόσης), Κουμασουρίτσε, Σερέπας